Jak zamontować ślizg z możliwością podłączenia wody?

Dowiedz się, w jaki sposób zamontować ślizg zjeżdżalni. Na jakiej wysokości go umieścić? I jak prawidłowo go przymocować, aby dzieci mogły cieszyć się bezpieczną zabawą?

Jak zamontować ślizg zjeżdżalni?

Wszystko zależy od tego, jaką zjeżdżalnię wybrałeś. Jeśli zakupiłeś tylko ślizg, będziesz musiał zorganizować odpowiedni podest, do którego zamontujesz ślizgawkę. Ponadto niebagatelne znaczenie będzie mieć długość zjeżdżalni. Na rynku dostępne są produkty o różnych rozmiarach, m.in.:

  • zjeżdżalnia 3-metrowa,
  • zjeżdzalnia 2,5-metrowa,
  • zjeżdżalnia 2-metrowa,
  • zjeżdżalnia 1,2-metrowa.

Głównym czynnikiem podczas wyboru powinien być wiek Twojego dziecka, ponieważ zjeżdżalnie wyższe niż 1,2 metra nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia. Podkreślają to nawet producenci samych wyrobów. Natomiast zjeżdżalnie 3-, 2,5- oraz 2-metrowe nadają się do zabawy dla maluchów od 3 roku życia.

Montaż ślizgu odbywa się poprzez zamocowanie go na platformie przy użyciu dedykowanych wkrętów, które powinny znaleźć się w zestawie. A sama zjeżdżalnia powinna mieć specjalne otwory na śruby w górnej części. Górna część powinna nakładać się w całości na platformę, do której zostanie przymocowana. W przeciwnym razie kąt montażu nie będzie odpowiedni, a struktura nie będzie zapewniać należytego bezpieczeństwa.

Montaż ślizgu – na jakiej wysokości go wykonać?

Wysokość platformy, do której będziemy mocować zjeżdżalnię, powinna być dostosowana do długości naszego ślizgu. Właściwe położenie to bardzo istotny element ze względu na bezpieczeństwo naszych pociech i ograniczenie ryzyka uszkodzenia produktu. Bez odpowiedniego dopasowania wysokości, niemożliwy będzie montaż zjeżdżalni pod odpowiednim kątem.

Długość zjeżdżalniWysokość platformy
3 m1,5 m (+/- 5 cm)
2,5 m1,2 m (+/- 5 cm)
2 m0,9 m (+/- 5 cm)

Jeśli nie jesteś przekonany co do położenia, na jakim powinieneś umieścić zjeżdżalnie – zajrzyj na tył konstrukcji produktu. Znajdziesz tam informacje na temat tworzywa, norm, które spełnia produkt, czy poziomu, na jakim należy wykonać łączenie.

Jak podłączyć wodę do zjeżdżalni?

Wiele zjeżdżalni posiada możliwość podłączenia wody, co sprawia, że ogrodowy plac zabaw może zmienić się w park wodny idealny do zabaw w upalne dni. W tym celu należy wywiercić dziurę na początku ślizgu o wielkości 4 mm. Następnie podłączyć do otworu końcówkę węża ogrodowego – i gotowe. Twoje dzieci mogą w jednej chwili zobaczyć, jak wyjątkowa może być zabawa w ogrodzie.

Czy sama zjeżdżalnia wystarczy?

Zjeżdżalnia jest niezbędnym elementem przydomowego podwórka, jednak sam ślizg szybko może się znudzić. Kompletny ogrodowy plac zabaw dla dzieci może być ciekawszym rozwiązaniem na dłuższą metę. Podwórko, na którym znajdują się huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia i domek z drewna dają mnóstwo możliwości na kreatywną zabawę. Zamów plac zabaw już teraz i pokaż swoim dzieciom, na czym polega prawdziwa zabawa.

Koszyk
CURRENCY
0

Wyszukaj na stronie