Jaką huśtawkę dla niemowlaka do ogrodu wybrać?

Huśtawka to jedna z ulubionych zabawek na placu zabaw, do której zawsze ustawia się najdłuższa kolejka. Twoje dziecko może mieć wymarzony bujaczek tylko dla siebie. Ważne, aby zadbać o należyte bezpieczeństwo i wybrać huśtawkę ogrodową odpowiednią do wieku pociechy. Sprawdź, jaka huśtawka dla dzieci sprawdzi się najlepiej w wypadku niemowląt.

Czy huśtanie jest dobre dla niemowlęcia?

Wielu rodziców ma obawy co do tego, czy ich maluszek powinien być huśtany i czy na pewno jest to odpowiednie dla tak małych dzieci. Specjaliści jednak mówią wprost – huśtawka jest niezwykle istotna dla rozwoju dziecka. Rytmiczne kołysanie w przód i w tył nie tylko nie jest dla dziecka nudne, ale ma ogromny wpływ na rozwój układu przedsionkowego mózgu. Efekt kołysania sprawia, że dziecko jest spokojniejsze i mniej płaczliwe. Ponadto wspiera funkcje poznawcze, czyli dziecko szybciej się uczy, a do tego sprawia, że niemowlak czuje się bezpiecznie.

Z tego względu nie warto rezygnować z bujaczków, a powinno się je wprowadzać od momentu, kiedy maluszek sam siada.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem huśtawki dla niemowlęcia?

Wybierając huśtawkę do ogrodu, należy rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”, aby konstrukcja była najlepiej dostosowana do potrzeb dziecka. Oto najistotniejsze czynniki, które będą miały niebagatelne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa Twojego maluszka.

Wiek dziecka

Przyjmuje się, że niemowlęcia to dzieci do 12-go miesiąca życia. Warto zaznaczyć, że niemowlaki zaczynają siadać dopiero około 6-10 miesiąca życia, co oznacza, że w większości przypadków zwykła huśtawka nie wystarczy.

Huśtawka dla niemowląt od 0 do 10 miesięcy

Jeśli Twój maluszek jeszcze nie siada samodzielnie, wybierz huśtawkę leżącą lub półleżącą – czyli taką, która pozwoli podtrzymać główkę i plecy dziecka. Leżaczki mają często wbudowane pasy bezpieczeństwa, co zapobiega wyślizgnięciu się pociechy z siedzenia podczas kołysania.

Huśtawka dla niemowląt od 10 do 12 miesięcy

Kiedy Twój maluszek zacznie sam siadać, możesz wybrać huśtawkę z siedziskiem kubełkowym. Zapewnia stabilność dziecku. Barierki będące jednocześnie uchwytami gwarantują dodatkowe bezpieczeństwo. Zaletą bujaczków kubełkowej jest to, że Twoje dziecko będzie mogło z niej korzystać nawet do 3 roku życia. Stabilny i wytrzymały stelaż jest w stanie utrzymać do 20 kg.

Materiał huśtawki

Nasze najmłodsze dzieci potrzebują produktów, które spełnią określone wymagania. Nieważne czy to zjeżdżalnia, huśtawka czy piaskownica – najważniejsze to zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dla dzieci do 6/10 miesiąca życia warto wybrać leżaczek, który będzie wykonany z certyfikowanych materiałów. Warto unikać materiałów metalowych lub plastikowych i zadbać, aby wykończenie wykonane było z miękkich i przyjaznych dzieciom materiałów.

Montaż

Huśtawka wisząca musi być odpowiednio zamontowana. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że dziecku nic nie grozi. Wykorzystaj do tego tylko i wyłącznie dedykowanych haków i kołków, które otrzymałeś w zestawie – dzięki temu zapewnisz odpowiedni udźwig konstrukcji.

Huśtawka dla niemowlaka – jaką wybrać?

Szykujesz pierwszy plac zabaw ogrodowy dla swojego dziecka? Nie może zabraknąć na nim huśtawki, która połączy rozwój ze świetną zabawą. Jeśli Twój brzdąc nie potrafi jeszcze siedzieć – wybierz bujaczki leżące lub półleżące wykonane z miękkich i hipoalergicznych materiałów z certyfikatem. Zapewnisz dziecku podparcie pod główkę i plecki, a pasy dodatkowo zapobiegną wyślizgnięciu się z siedziska.

Natomiast jeśli Twoje dziecko siada samodzielnie, idealnym rozwiązaniem będą bujaczki kubełkowe. Zapewniają bezpieczeństwo, a do tego zostaną z Twoim dzieckiem na dobre kilka lat.

Koszyk
CURRENCY
0

Wyszukaj na stronie